Najlepszy prezent dla Twojej Mamy

Home / Recenzje / Najlepszy prezent dla Twojej Mamy
Spread the love

Zbliża się dzień mamy. Po krótkiej refleksji w ostatnim poście przyszedł czas na pomysły na wyjątkowy prezent z tej okazji.


O swoim podejściu do kupowania prezentów pisałam w tym poście.  W skrócie- prezent powinien być jak najbardziej dopasowany do osoby obdarowywanej.  Ale są takie prezenty, które zadowolą każdą mamę.  Dzisiaj pomysł na nietypowe a jakże cudowne prezenty z tej okazji.

Dzień mamy i córki

Zaaranżować można to na różne sposoby. Może to być wersja bardziej kosztowna i wersja budżetowa.  Cechą wspólna ma być jedno- czas poświęcony mamie.  Zazwyczaj mamy go za mało. Mamy często narzekają, że dzwonimy za rzadko, a o odwiedzinach to już w ogóle nie wspomnę.  Daj więc mamie trochę swojego czasu. Wersja droższa- idźcie razem na masaż, do fryzjera, kosmetyczki. Taki dzień SPA doceni każda przepracowana kobieta. Może jak już zrobicie się na bóstwo, zrobicie sobie wspólne zdjęcia na pamiątkę? Przy okazji ostatniego wpisu zdałam sobie sprawę z tego jak mało mam zdjęć z moją mamą…  Później wspólny spacer, obiad w restauracji. A może sama ugotujesz coś pysznego? Moja mama zawsze powtarza, że nie ma nic cudowniejszego niż gotowy, zdrowy, posiłek którego nie musisz przygotowywać.  I sprzątać po nim.  Mama ma być obsłużona full service!

Czas podarowany inaczej

Druga opcja jest równie cenna a będzie rozwiązaniem dla tych córek, które nie mają możliwości w tym akurat dniu poświęcić mamie tyle czasu. Czasem dzielą nas kilometry i nie jest to możliwe.  Można mamie oferować czas w innej formie- dzięki profilaktyce chorób kobiecych.  Wiem, że często zaniedbujemy te sprawy. Może się okazać jednak, że wysyłając mamę na badania oferujesz jej czas, chroniąc przed zachorowaniem.  Wyślij więc mamę na badania. Zaoferuj jej voucher.  Dostępne są różne opcje- każdy znajdzie coś na swoje możliwości- nie oszukujmy się badania potrafią sporo kosztować. Jednak w tym przypadku kwota jest naprawdę niewielka, biorąc pod uwagę korzyści. Badaniem będącym tzw. profilaktyką wtórną (profilaktyczne jest szczepienie przeciwko HPV) jest najzwyklejsza cytologia!
Cytologia jest badaniem w którym mikroskopowo ocenia się komórki szyjki macicy, które pobierane są specjalną szczoteczką. Kobiety w wieku 25-59 lat, które w przeciągu 3 lat nie miały wykonywanej cytologii lub są w grupie zwiększonego ryzyka i nie miały wykonanego badania w ciągu 12 miesięcy mogą wykonać badanie bezpłatnie w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Na tej stronie możesz sprawdzić, gdzie wykonać badania w ramach tego Programu.  Badanie można wykonać również raz na 12 miesięcy w ramach NFZ. Jeśli jednak nie chcesz czekać na wizytę warto udać się do ginekologa. Koszt wizyty to 100-150 zł plus cytologia ok. 50 zł.

Dlaczego cytologia?

„Każdego roku na świecie na raka szyjki macicy zapada około 500 000 kobiet. W Europie, co 18 minut z jego powodu umiera jedna. Co roku około 3 500 Polek słyszy diagnozę – nowotwór! Połowa z nich nigdy nie wyzdrowieje, ponieważ zgłosiła się do lekarza zbyt późno. Oznacza to, że z 10 kobiet, u których codziennie wykrywa się w Polsce raka szyjki macicy, 5 umiera. Część z nich nie zdążyła po prostu wykonać badania cytologicznego.”¹
Biorąc pod uwagę  powyższe dane ok. 200 zł za badanie to niewygórowana cena. Jeśli więc podejrzewasz, że Twoja mama nie pamięta o regularnych badaniach spraw jej taki nieoczywisty prezent!
1. Dane ze strony www.puo.pl – Polska Unia Onkologii

Oczywiście pomysłów na prezenty dla Twojej mamy możesz mieć mnóstwo. Chociaż z drugiej strony czasem brakuje nam już pomysłów. Dlatego namawiam Cię abyś w tym roku podeszła do tematu nieszablonowo.

O akcji

W ostatnim wpisie wspominałam o tym, że temat pojawił się na blogu nie bez powodu. Jest to część akcji „Nie wstydzę się być kobietą”, który ze względu na osobiste doświadczenia stworzyła Asia z damsko-męskiego bloga o tworzeniu związku: MyNaSwoim.pl.

Śledząc hasztag #nie_wstydzę_się_być_kobietą możesz znaleźć inne wpisy z tej akcji. Możecie też same na swoich profilach społecznościowych używać tego hasztagu, aby zwrócić uwagę na problem i w ten sposób przyłączyć się do akcji. 

Poniższą piękną grafikę malowaną akwarelą przygotowała Magda prowadząca bloga Rudoróż. Jeśli podoba Ci się ta grafika koniecznie zajrzyj na jej bloga- możesz np. pobrać bezpłatne tapety na komputer i telefon w podobnym stylu stworzone przez Magdę.